Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Merhaba değerli Swell ziyaretçileri ve değerli müşterilerimiz… Bu yazıda sizlere en doğru yüzük ölçüsü nasıl alınır? tüm taktik ve tekniklerini anlatacağız. Evde yüzük ölçüsü nasıl alınır diye soranlar için bir kaç taktik bulunmakta. Haydi gelin bu taktikleri derinlemesine öğrenelim ve en kolay şekilde ölçü almaya başlayalım.

İnternet üzerinden gümüş yüzük siparişi verirken önemli bir hususa dikkat etmelisiniz. Ölçü! Eğer doğru yüzük ölçüsü bildirmezseniz karşınızda ki firmaya, parmağınıza tam olmayan bir ürünle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bu yazıda ki yüzük ölçüsü alma tekniklerini iyice öğrenerek en doğru sonuçlara ulaşmanız gerekiyor.

Evde Yüzük Parmağı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Birinci Ölçü Alma Yöntemi (Çap Bulma)

1. Daha önceden satın almış olduğunuz ve parmağınıza tam oturan bir yüzük varsa onu elinize alın ve 2. aşamaya geçin.

2. Elinize bir cetvel alın, bu cetvelin mm (milimetre) ölçme özelliği olması gerekiyor kesinlikle.

3. Bu yüzüğü bir masaya yan koyun ve iç çapını cetvel ile ölçün. En ince milimine kadar detaylı bir şekilde ölçümünü yapmaya özen gösterin.

4. Bulduğunuz değeri not alın veya unutmayın… Yüzüğün iç çapı ile parmağınızın tam boyutunu öğrendiniz.

Yüzük ölçme örneği

Kolay Yüzük Ölçüsü Alma Tekniği

İkinci Yöntem (Çevre Bulma)

  1. Diğer bir senaryoda daha önceden parmağınıza olan bir yüzük yoksa 2. taktik tam size göre. Elinize bir şerit şeklinde kağıt parçası veya bir parça tel alın.

2. Bu teli veya kağıdı yüzük ölçüsü almak istediğiniz parmağınıza sarın ve iki ucun birleştiği kısıma bir işaret bırakın.

3. Yine bir cetvel yardımı ile (milimetre ölçümü yapabilen) kağıdın başından, üzerinde işaretlediğiniz yere kadar ölçün.

4. Bu değer sizin parmağınızın çevre uzunluğunu bulmamızı sağlayacak. Ve son aşamaya geçebiliriz.

5. Şimdi bulduğunuz parmak çevresi değerini aşağıda tablo ile karşılaştırın. Sizin parmağınızın çevresi hangi ölçü birimine denk geliyor öğrenin ve buna göre gümüş yüzük siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Yüzük ölçüsü için parmak çevre bulma görseli

Yüzük Ölçü Tablosu

Yüzük Ölçü Tablosu