Sıkça Sorulan Sorular

SSS. GENEL BİLGİLER

Gümüş nedir? ve Gümüşün Özellikleri Nelerdir?

Gümüşün kimyasal simgesi Ag’dir. Beyaz bir madendir ve paslanmaz, parlak aynı zamanda da değerli bir madendir. Tüm metallerin içinde en beyaz olanıdır.Gümüş madeni optik ayna yapımında kullanılır çünkü tam parlatıldığında mükemmel bir yansıtıcı yüzey oluşmaktadır. Aynı zamanda iletkendir, elektriği en hızlı şekilde ileten maddedir. Vücudumuzda mevcut olan negatif enerjiyi hızlıca dağıtmaktadır. Isıyı da hızlıca iletir bu sebepten gümüş bulunan kıyafetlerde sıcaklık daha hızlı bir şekilde her tarafa dağılır. Anti-bakteriyeldir, mikrop barındırmaz onları yok eder. Yumuşak bir madendir o yüzden işlenmesi kolaydır.

925 Ayar ne demektir? Ayar Nasıl Belirlenir?

925 sayısı tam anlamıyla bakır-gümüş alaşımı içersinde bulunan saf gümüş miktarıdır(yüzdesidir). İşlenmemiş saf gümüş 1000 ayardır. 925 ayara düşmesinin sebebi gümüşün çok yumuşak olmasıdır. Bu sebepten içerisine bir miktar bakır eklenerek sertleştirilir. Bu işlemden sonra gümüş daha rahat işlenir ve kullanımı daha sağlıklı, uzun ömürlü olur.

Gümüş Bir Takının Fiyatını Ne Etkiler?

925 ayar gümüşün maden değeri değişmez sabittir. Ancak işçilik, üzerinde kullanılan taşlar ve kaplamasının kalitesi takıların fiyatını belirler. Ayrıca gümüşün ağırlığı da fiyatta çok önemli bir etkendir.

Online Mağazanızda ki Tüm Ürünler Gümüş mü?

Evet, ürünlerimizin tamamı 925 ayar gümüştür. Aksi durumlar olduğu takdirde açıklamada açık ve net bir şekilde belirtilmektedir.

Gümüşler Neden Kararır? Kararan Gümüş Orjinal midir?

Gümüş madeninin kimyasal olarak tepkimeye girdiği madde Kükürt’tür. Kükürt ise havada bol miktarda bulunur. Araba egzozlarından ve bacalardan çıkan gazlar buna sebep olur. Ayrıca insan teri de gümüşü karartabilir. Bu durum bir metalin gümüş olmadığını göstermez; aksine hava ve ter ile temasında kararmazsa gümüş olmasından şüphe duyulmalıdır.

Gümüş Takı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gümüş takı seçme konusunda en dikkat edilmesi gereken şey 925 damgasının olup olmadığıdır. Yalnız bunun için istisnalar olabilir. Ürünün üzerinde kullanılan taşlar, ürüne yapılan kaplama ve yapılan işçiliğin kalitesi en önemlisidir. Eğer gümüş bir takı alıp uzun süre sorunsuz kullanmak istiyorsanız saydığımız etkenlere dikkat edilmiş olması gerekir.

Gerçek Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Bir gümüş ürünün gerçek olup olmadığını anlamak için bu konuda uzman olmak gerekir. Rengine bakarak anlaşılması çok güçtür. eğer 925 damgası varsa büyük ihtimal o ürün gümüştür. Gerçek gümüş hava ve ter ile etkileşime girerer kararır (oksitlenir). Bu olay gümüşü diğer maddelerden ayıran önemli bir özelliktir. Bu sizi sakın korkutmasın gümüşü çok basit tekniklerle eski haline dönebilir ve üst düzey parlaklığa sahip olabilir ama diğer maddeleri eski haline getirmek çok zordur.

  Sitenizden Kredi Kartı ile Alışveriş Yapmak Güvenli mi?

  Online Mağazamızda kredi kartı ile yapılan alışverişler 256 Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır. Ayrıca kart bilgileriniz direkt iyzico veritabanına ulaştığı için herhangi bir şekilde bizim tarafımızdan kaydedilmemekte ve başkaları tarafından ulaşılmasına izin verilmemektedir. Hem SSL Sertifikası hemde iyzico güvencesiyle alışveriş yapabilirsiniz.

  Ürünlerinizin Altın ve Pırlanta'dan farkı nedir?

  Ürünlerin tamamı bu işte deneyimli ustalar tarafından hazırlanmaktadır. Malzeme ve işçilik kalitesinden dolayı ürünlerimizin görünümleri gerçek altın ve pırlanta tasarımlarıyla aynıdır. Bu işte uzman olmayan birisi ikisi arasında ki farkı ayırt edemez.

  Siparişim kaç günde elime ulaşır?

  Hafta içi saat 16.00’ya kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı gün kargolanır, iki (2) iş günü içerisinde teslim edilir

  Hafta içi saat 16.00’ten sonra vereceğiniz siparişleriniz ertesi gün kargolanır ve iki (2) iş günü içerisinde teslim edilir.

  Hafta sonu ve tatil günlerinde vereceğiniz siparişleriniz haftanın ilk iş günü kargolanır ve iki (2) iş günü içerisinde teslim edilir.

  Siparişinizin öncesi ve sonrasındaki tüm süreçler sizin adınıza yakından takip edilir, kargonuz size teslim edilene kadar SWELL Accessory güvencesiyle arkanıza yaslanıp kargonuzu bekleyebilirsiniz.

  Siparişim nasıl paketleniyor?

  SWELL Accessory’den satın aldığınız ürünler titizlikle özel ve şık kutusuna, özel süngeriyle yerleştirilir. İstediğiniz ve sipariş verirken belirttiğiniz mesajları, özel hediye kartına sizin adınıza yazarak siparişinize ekliyoruz.

  Ödeme seçenekleri nelerdir?

  SWELL Accessory’de tüm ödeme yöntemleriyle hızlı ve güvenli alışverişi deneyimlersiniz. Ödeme altyapımız 2 yöntemle (256bit SSL Sertifikası ve Iyzico) korunmaktadır. Iyzico korumalı alışveriş ile ödemeden teslimata kadar güvendesiniz…

  Dokuz(9) farklı karta tek çekimden 9 taksite kadar ödeme yapma imkanını sunuyoruz.

  İsterseniz kapıda nakit veya kredi&banka kartıyla(tek çekim) ödeme yapabilirsiniz.

  Bunların haricinde Havale&EFT ile firmamıza ödeme yaparak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu yöntem için whatsapp yada mail ile iletişime geçmelisiniz.

  Ürünler gümüş mü? altın mı?

  Ürünlerimizin tamamı 925 ayar gümüşten imal edilmiştir. Modeline göre rodyum (beyaz altın) kaplama, 14 ayar altın kaplama, 18 ayar altın kaplama, 22 ayar altın kaplamadır.

  Gizlilik ve Güvenlik

  Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

  Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soyisim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.

  Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.

  Mağazamız üzerinden veya e-posta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

  Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

  Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

  Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

  Kredi Kartı Güvenliği

  Firmamız, alışveriş sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

  İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

  Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı’na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

  Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

  Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

  Not: İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.

  Üçüncü Taraf Websiteleri ve Uygulamalar

  Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

  İSTİSNAİ HALLER

  Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

  1. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

  2. Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği “Üyelik Sözleşmesi”‘nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

  3. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

  4. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

  E-Posta Güvenliği

  Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

  Tarayıcı Çerezleri

  Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır.

  Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet’in kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

  Firmamız, işbu “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için info@swellaccessory.com adresine email gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

  Firma Ünvanı : SWELL Accessory

  Adres : Yeşilbağlar mah. İzmir / Buca

  E-posta : info@swellaccessory.com

  Müşteri Hizmetleri: +90 530 662 0249

  Whatsapp Destek Hattı: +90 530 662 0249