İade ve Değişim

Ürün Değişimi

SWELL Accessory’den satın alacağınız tüm ürünlerin -kullanılmaması şartıyla- 7 (yedi) gün içerisinde değişim imkanına sahipsiniz. 

Değişim yapmak istediğiniz ürün yüzük ölçüsü kaynaklı ise; kuyumcudan öğreneceğiniz net ölçünüzü belirten kısa bir not ile ürünü fatura üzerindeki adrese göndermeniz yeterlidir.

Satın aldığınız üründen farklı bir ürün ile değişim yapmak istiyorsanız 0 530 662 02 49 Numaralı Destek Numaramız ile iletişime geçip değişim yapmak istediğiniz yeni modeli firmamıza bildirmeniz yeterlidir.

Ürün değişiminin yapılabilmesi için değişimi yapılacak olan ürünün kesinlikle kullanılmamış olması gerekmektedir, yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemede kullanıldığı tespit edilen ürünün değişimi gerçekleşmez; kargo masraflarının müşteri tarafından karşılanması şartıyla ürün geri gönderilir.

Ürün tarafınıza firmamız kaynaklı hatalı gönderildi ise, siparişiniz ile birlikte gelen faturayı da ekleyerek, Yurtiçi Kargo ile “SWELL Accessory” adına bize “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. Değişim işleminiz kargo masrafları dahil ücretsiz ve hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır.

Değişimi yapılacak ürün veya ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Değişim ve bakım işlemlerinizde kargo masrafı müşteri tarafından karşılanır.

Değişim işlemlerinizde anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması yok ise yüklü kargo masraflarının çıkmaması için ürün anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile kargo masraflarının karşılanması şartıyla gönderim yapılabilir. (Kargo masrafları gidiş-dönüş 18 TL’dir.)

İade Şartları

SWELL Accessory’den satın aldığınız tüm ürünleri -kullanılmaması şartıyla- 7 (yedi) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Yetkililerimiz tarafından yapılacak olan incelemede kullanıldığı tespit edilen ürünün iadesi gerçekleşmez; kargo masrafları müşteri tarafından karşılanması şartıyla ürün geri gönderilir.

İade edeceğiniz ürün, orijinal faturası ve iade sebebini belirten bir dilekçe ile birlikte gönderilmelidir. Ayrıca internet sitemizde yer alan telefon numarasından iletişime geçilerek bilgi verilmesi gerekmektedir. Telefon ile bildirilmeden gönderilen talepler Tüketici Hakları Yasası gereği dikkate alınmaz.

Orijinal kutusu veya ambalajı bozulmuş, hasar görmüş veya tekrar satılmasını engelleyecek şekilde kullanılamaz hale gelmiş ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez.

Faturası aslı ile gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İade işleminizin onaylanmasının ardından ürün bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, kapıda ödeme ya da havale/EFT ile yapıldıysa havale/EFT yoluyla banka hesabınıza 14 (ondört) iş günü içerisinde iade edilir.

İade etmek istediğiniz ürünü SWELL Accessory’nin anlaşmalı olduğu kargo firmaları aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir. 7 (yedi) gün içesinde göndereceğiniz, iade şartlarına uyan ve ayıplı mal kapsamına giren ürün için kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi taktirde kargo ücreti alıcıya aittir.

İadenin gerçekleşebilmesi için satın alınan ürünün fatura üzerinde yazılı olan adrese, kutusu, çantası, varsa hediyesi vb. eksiksiz bir şekilde kargolanması gerekmektedir.

İade işlemlerinizde anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması yok ise yüklü kargo masraflarının çıkmaması için ürün anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile kargo gönderim yapılabilir. 

Kargo anlaşma numarası için whatsapp destek hattımızdan iletişime geçin.

Değişim ve iade koşullarımız süreç içerisindeki karşılıklı mağduriyetleri gidermek üzerine Tüketici Hakları Yasası ve Tüketici Cayma Hakları dikkate alınarak ve mevzuata uygun olarak hazırlanmıştır.